5 narzędzi do automatyzacji komunikacji e-mail

By walczyć z churnem, najważniejsze jest zbudowanie relacji z klientami. W momencie kiedy dopiero budujemy swoją firmę czy markę wysyłanie ręcznie 20 maili dziennie nie jest zbyt pracochłonne ani nie zabiera nam zbyt dużo czasu, nawet jeśli te maile są monco personalizowane. Problem pojawia się kiedy nasze portofolio klientów liczymy w tysiącach, nie chcemy rezygnować z personalizowanego kontaku, ale dziennie musimy wysłać 100 bądź więcej maili. Dlatego przygotowałam dla Was zestawienie najlepszych narzędzie do automatyzacji komunikacji e-mailowej z klientami. Oczywiście, wybór narzędzie jest subiektywny, ale testowałam każde z nich.

Woodpecker.co

Polska firma, co więcej – nawet wrocławska. Rozwijają się bardzo szybko i ich narzędzie naprawdę dorównuje tym zagranicznym. Narzędzie skupia się przede wszystkim na tym do czego zostało stworzone – efektywnej kampanii e-mail marketingowej.

Przedział cenowy: $40 – $80

Yet Another Mail Merge

To właściwie nie jest osobną platformą ani narzędziem, ale wtyczką do Google Sheets. Jednak przez to, że używałam go bardzo sporo i jest wtyczką na miarę narzędzia, znalazła się ona w tym zestawieniu.

Przedział cenowy: $24 – $500 – płatność od ilości wysłanych maili, przy czym, przy zapraszaniu znajomych do narzędzia zwiększa nam się ten limit.

MailChimp

Kolejne narzędzie, które oprócz możliwości zaplanowania kampanii przykłada sporą uwagę do jej wyglądu, gdyż możemy bardzo dużo bawić się z wyglądem naszego maila.

Przedział cenowy: $10 – $199
A od zeszłego tygodnia MailChimp ma darmowy podstawowy plan dla wszystkich

Autopilot

Tak naprawdę to narzędzie kwalifikuje się bardziej do tych z puli marketing automation, ponieważ ma szeroki zakres usług – poprzez e-mail automation do wysyłanie wiadomości na różne platformy (w tym również wysyłanie smsów) oraz twórcy kładą spory nacisk na analitykę wyników kampanii.

Przedział cenowy: $20 – $200

Emma

To narzędzie nie jest za bardzo znane, szczególnie w Polsce. Przyznam się, że ja sama poznałam je dopiero na potrzeby tego postu i przetestowałam je dopiero teraz.

Przedział cenowy: $89 – $729


Zwycięstwo:

Zwycięstwo: obecnie używam Woodpeckera i gdybym miała polecić jedno narzędzie, które jest tutaj najlepsze to wybieram właśnie to. Wcześniej, przez kilka miesięcy używałam wtyczki do Google Sheets, ale odkąd przetestowałam Woodpeckera to raczej przez długi czas nie zamierzam teraz korzystać z żadnego innego narzędzia.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *